Liigu sisu juurde
Tagasi blogisse

Puistehallide automatiseerimine

By Finest-Hall

automatiseerimine
kondensaat
puistehall
PVC hall
ventilatsioon

Puistehallide automatiseerimine on tõeline tehnoloogiline tants, kus elektroonika ja nutikus saavad kokku, et muuta PVC hallid tõeliselt efektiivseks ja kaasaegseks. See hõlmab mitmekülgsete süsteemide, nagu valgustuse, ventilatsiooni ja ohutussüsteemide integreerimist, et tagada hoone sujuv ja optimeeritud toimimine vastavalt keskkonnatingimustele ja kasutajavajadustele. Puistehallide automatiseerimine mitte ainult ei suurenda energiatõhusust ja tööjõu produktiivsust, vaid tagab ka hoone turvalisuse ning annab kasutajatele mugava ja kaasaegse töökeskkonna.

1. Mida tähendab puistehallide automatiseerimine?

Automatiseerimine on oluline samm tööstuslike rajatiste moderniseerimisel. See hõlmab mitmekülgsete süsteemide integreerimist, mis võimaldavad hoone funktsioone automatiseerida ja optimeerida. Suures plaanis tähendab puistehallide automatiseerimine hoones erinevate süsteemide loomist, mis võimaldab hallil automaatselt toimida. See hõlmab mitmesuguseid funktsioone, näiteks võib see sisaldada automaatseid uksi, mis avanevad ja sulguvad vastavalt liikumisele, valgustussüsteemi, mis reguleerib end vastavalt päevaajale ja kasutaja kohalolule, ventilatsiooni juhtimist ning samuti  tuleohutuse tagamist ATS süsteemidega.

2. Milliseid erinevaid lahendusi on PVC halli automatiseerimisel?

PVC hallide automatiseerimisel on mitmeid lahendusi ja need on kohandatavad vastavalt konkreetsetele vajadustele. Alustades näiteks automaatsetest ustest, mis avanevad automaatselt sõiduki lähenedes, automaatselt tulede lülitamisest, mis töötab hämara ja liikumisanduri pealt, või niiskuse ja temperatuurianduritest, mis lülitavad ventilatsiooni niiskuse taseme või liigse temperatuuri tõusu puhul sisse. Kindlasti on nõutud ATS „Automaatne tulekahju signalisatsioon“, mis siis häire korral telefonile teate saadab, või juhtimiskeskusega ühenduses olles Päästeameti kohale kutsub. Lisaks saab paigaldada tootmise eripärast sõltuvaid elevaatoreid/konveiereid, mis näiteks ladustatava puistematerjali hoonesse ühtlaselt laiali veavad.

3. Kuidas käivad kokku teemad „puistehall“ ja PVC halli automatiseerimine?

Tegelikult pole vahet, kas tegemist on puistehalli või lihtsalt laohalliga, automatiseerida saab neid kahtlemata. Puistehallide ja PVC hallide automatiseerimisel on oluline roll tootmise efektiivsuse ja ohutuse tagamisel. PVC hall ei erine õigupoolest oma olemuse ja otstarbe poolest teistest laohoonetest. Erinevus on ainult materjalides, millest hoone on tehtud, muud funktsioonid on ikkagi samad. PVC hallide ja puistehallide automatiseerimisel pole tegelikult suurt vahet, kuna automatiseerimine toimub sõltumata hoone tüübist ja keskendub sarnastele funktsioonidele nagu valgustus, ventilatsioon ja tuleohutus.

4. Mille jaoks on hea oma PVC-hall automatiseerida?

PVC hallide automatiseerimine toob kaasa mitmeid eeliseid, eelkõige on eelis energia kulus, kui automatiseerida valgustus ja ventilatsioon. Tihti jääb ventilatsiooni sisse-välja lülitamine unarusse, kuna ei ole teada, kui suur niiskuse tase hoones parasjagu on. Kevadisel ajal kui hoones on soe ja öösel temperatuur langeb, tekib tihti kondensaat. Tavaliselt ei pöörata niiskuse tasemete jälgimisele suurt tähelepanu ja ning kindlam tundub ventilaatorid jätta tööle nädalateks. Kuna paljud ventilaatorid on isegi 2-3kw ja tihti on neid PVC hallis 3-5tk (oleneb PVC halli suurusest), on energiakulu muljetavaldav.

Sama kehtib valgustuse kohta, valgustuse automatiseerimine võib vähendada oluliselt elektrikulusid ja keskkonnamõju. Igasugu elevaatorid ja liinid aitavad kiirendada ja lihtsustada tööd ja hoiavad tööjõu kuludelt kokku. Kui midagi on võimalik automatiseerida, on mõistlik seda kindlasti teha, sest sellega tagatakse süsteemi kõige efektiivsem toimimine.

Puistehalli konveieri läbiviik Warmestoni PVC hallis
Puistehalli konveieri läbiviik PVC hallis
Puistehalli konveieri läbiviik PVC hallis
Puistehalli konveieri läbiviik PVC hallis

5. Millega tuleks arvestada PVC halli automaatikat planeerides?

PVC halli automaatika planeerimisel tuleks arvestada hoones kasutatavate materjalide eripära ja vajadustega. Näiteks võib teatud materjalide ladustamisel olla vaja erilist ventilatsioonisüsteemi, et säilitada nende kvaliteeti ja ohutust. Samuti tuleb mõelda PVC halli suurusele ning millised vajadused ja nõuded üleüldiselt on.

6. Kas olemasolevat PVC halli on ka võimalik automatiseerida?

Jah kindlasti, olemasoleva PVC halli automatiseerimine võib olla jätkusuutlik investeering, mis parandab hoone funktsionaalsust ja väärtust. Alati saab lisada erinevaid andureid, mis mitmesuguseid süsteeme automaatselt lülitama hakkavad. Üldjuhul tähendab see väikest elektritööd lisaks. Näiteks võib olemasolevasse halli lisada automaatseid uksi ja valgustussüsteeme, mis suurendavad kasutusmugavust ja energiatõhusust. Kõikvõimalikke liine ja elevaatoreid saab alati läbi seinte vedada ja läbiviigud saab veekindlaks muuta.

7. Kui PVC halli otstarve muutub, kas on võimalik automaatika (konveier/elevaator) eemaldada?

Nii, nagu saab automaatikat lisada, saab seda alati ka eemaldada. PVC Halli eeliseks on kindlasti see, et hoonet saab näiteks teisaldada, või sootuks maha müüa ja sellega koos ka kõik seadmed, mis hoonele on paigaldatud. Kõik tehtud läbiviigud on võimalik lappida, katet on võimalik vahetada, muuta jne. Võimalik on lisada/eemaldada ka konstruktsioone, neid ümber teha jne. Kõik sõltub, mis vajadus parasjagu on.