Liigu sisu juurde
Tagasi blogisse

Kuidas valida õiget PVC kangast?

By Finest-Hall

Kui olete endale soetamas PVC halli, siis kindlasti olete probleemi ees, et millist PVC-d oma hallile valida. PVC-d on väga palju erineva paksuse ja otstarbega ja  internetist otsides on sellele küsimusele väga raske vastust leida. Tekivad kindlasti küsimused, milline neist on õige, mis peaks olema PVC paksus, mis on erinõuded, mille jaoks on võimalik kasutada jne.

PVC hallide tootjaid on erinevaid ja samamoodi pakutakse ka PVC-d hallide peale seinast seina.

Meie kliimas peaks olema PVC halli kattematerjal vähemalt 900g/m².

Kuna PVC hallide puhul on tegemist TP3 tuleohtutusklassiga hoonetega, peab PVC olema lakitud tulekindla lakiga ning sellele vastava tulekindlus sertifikaadiga, muidu tekib probleeme hoonele kasutuloa saamisega. Tulekindlus saavutatakse kas lakiga või PVC-massi ühe komponendiga. Erinevad tootjad kasutavad erinevat lähenemist. Ilma tulekindla lakita tehakse veoautode tente, lägamahutite katteid ja muid mittehituslikel otstarvetel kasutatavaid PVC katteid. Ükski neist ei ole õige kate PVC hallile, mida kasutatakse laohoonena.

Meie kasutatavad kangad on mõlemalt poolt lakitud. See tagab parema UV-kindluse ja värvi püsimise ning kangas püsib puhtam ja mikro kahjustused PVC massis ei ole nii kerged tekkima. Kahjustused tekivad kui näiteks niiskus ja mustus lähevad põhjakangasse ja kahjustavad omakorda seda.

Hallid on mõeldud pikaks ajaks, seega peab material (põhja kangas, millele kantakse PVC mass) olema UV kindel, hallituskindel ja ka ” low wick ” (kangas ei ime endasse niiskust). Kallimad kangad on ka anti-bacterial ja anti-fungal.

PVC-d pakutakse alates 220g/m² – 1200g/m² ja neil kõigil on oma otstarve. Õhemad PVC-d sobivad bänneriteks, kardinateks, koormakateteks, maadlusmattideks, batuutideks jne. Kuna eri kangad on erinevate otstarvetega, võib peale m² kaalu (PVC massi paksus) erinev olla ka põhjakangas. Veoautodel on kangas 700-900 g/m², tihti lakitud ühelt poolt ja tihti ilma tulekindluseta. Sõiduautodel on kangas veel oluliselt õhem (lihtsam käsitleda). Skandinaavias on vägagi populaarsed rendi presendid, mida kasutatakse nii ehitusel kui ka põllumajanduses ajutiseks katmiseks. Need katted on 680 g/m² , ühelt poolt lakitud ja kestavad hoolimata kasutusest, pesust ja parandusest 10 + aastat.

Meie kliimas vastu pidamiseks peab olema PVC katte temperatuuridele vastupidavus +70°C – -35°C.

Erinevad tootjad annavad ka erinevate pikkustega garantii PVC värvi püsimisele, mis tähendab seda, et päike ja ilmastik ei kahjusta PVC massi värvust (näiteks punasest roosaks jne).


Korduma kippuvad küsimused:

Kuidas valida oma PVC hallile õiget PVC katet?

Pöördu alati meie müügiosakonda, kes oskab sind aidata kõikide küsimuste puhul.

Mis tingimusi tuleb silmas pidada PVC kanga valimisel?

Tuleb mõelda, mis otstarbel sul seda katet vaja on: PVC hall, autokate või põllumajanduses saagi katmiseks.

Mida silmas pidada kui valida PVC katet muul otstarbel või näiteks veoauto tendi jaoks?

Vaata, mida pakub tootja, veoauto tendil on peale PVC veel mitukümmend detaili. Odav ei saa olla kvaliteetne.

Kas ja kuidas saab PVC katet soetada muu otstarbe eesmärgil FinEst-Hallist?

Helista ja leiame teie jaoks parima lahenduse.

Millest PVC kate koosneb ja mis teeb selle nii vastupidavaks?

Mõlemalt poolt katab kangast akrüüllakk, mis hülgab mustust ning pikendab toote eluiga. Järgmine kiht on kattekiht, mis annab vajalikud kaitsemehhanismid. Järgneb aluskate, mis kinnitab pinna aluskangale kinni. Aluskangas on PVC kanga põhielement. See annab kogu tootele nõutud tugevuse ja vastupidavuse.

Mida teha kui PVC kate vajab parandamist/vahetamist?

Pakume paigaldatud hallidele hooldusteenust. Puhastame, parandame ja vajadusel vahetame välja katkised PVC-katted. Seisame selle eest, et meie kliendid saaksid kiirelt abi.Oma projektide turvalisuse tagamiseks oleme valmis võtma vastutuse hallide seisukorra kontrollimise, hoolduse ja parandamise eest.

Kuidas PVC katet hooldada?

Paranda kohe ka tühisena tunduvad augud. Kui pesed, pese sellise vahendiga, millega julged ise ka pesema minna. Kange keemia puhastab hästi, aga ilma korraliku loputuseta (soovitatavalt esmalt šampooniga) hävitab laki kihti.

Kui tihti tuleb halli PVC katet pingutada/hooldada?

Halli võiks hooldada korra aastas, see tagab pika eluea.